Despre riscurile vaccinarii – resurse de informare: website-uri

Am listat mai jos website-uri care promoveaza dreptul nostru de a alege daca sa folosim sau nu vaccinuri pentru noi si copiii nostri. Acestea prezinta stiinta din literatura medicala despre riscurile vaccinurilor care nu sunt prezentate pe website-urile guvernamentale.

Website-uri care pun sub semnul intrebarii utilizarea vaccinurilor la copii:

  1. International Medical Council on Immunisation http://www.vaccinationcouncil.org/ – medici si alte cadre medicale ce vorbesc despre vaccinuri
  2. World Association for Vaccination Education WAVE www.novaccine.com
  3. Dr. Russell Blaylock MD Learn the Risk http://www.learntherisk.org/resources/dr-russell-blaylock-md/
  4. Think Twice Global Vaccine Institute http://www.thinktwice.com/
  5. Stop Mandatory Vaccinations http://www.stopmandatoryvaccination.com/
  6. Informed Choice: Vaccine Ingredients http://www.informedchoice.info/cocktail.html
  7. The US National Vaccine Information Centre (NVIC) http://www.nvic.org/
  8. Beyond Conformity Beyond Conformity http://www.beyondconformity.org.nz/
  9. The Vaccination Information Network (VINE) https://www.vaccinationinformationnetwork.com/
  10. A German Website Vaccine injury http://www.vaccineinjury.info/
  11. The influence of industry on medical research and government policy Over-vaccination https://over-vaccination.net/
  12. No Forced Vaccines (New Zealand) No Forced Vaccines www.noforcedvaccines.org
  13. Promoting Natural Immunity ARNICA UK Parent’s Support Network http://www.arnica.org.uk/
  14. Safe, Affordable, Necessary and Effective Vaccines and Vaccination Practices, SaneVax Inc http://sanevax.org/
  15. Viera Schiebner
  16. In 2009 National Vaccine Information Centre (NVIC) a prezentat a patra Conferinta Internationala Publica despre Vaccinare “Show Us the Science Give us the Choice” http://www.nvic.org/Events/Vaccine-Conference-2009/Overview.aspx
  17. VacTruth “Copilul tau, alegerea ta” vactruth.com
  18. Vaccinarea, dilema unui parinte, Vaccination Dilemma http://vaccinationdilemma.com/
  19. Hormones Matter hormonesmatter.com
  20. Child Health Safety https://childhealthsafety.wordpress.com/
  21. Vaccination Information Serving Australia: investigheaza inainte sa vaccinezi VISA http://whatisvaccination.com/
  22. What’s in vaccines? https://www.vaccines.gov/basics/safety/vaccine_ingredients/

Grupuri de consumatori:

  1. Generation Rescue Hope for Recovery, Generation Rescue http://www.generationrescue.org/
  2. The Australian Vaccination Network, AVN www.avn.org.au
  3. Vaccination Answers Informed Sources, VAIS http://www.vaccinationawareness.com.au/Default.html
  4. Healthy Families Illawarra https://sites.google.com/site/healthyfamiliesofillawarra/
  5. Vaccination Information Service Vaccination in Oz http://www.vaccination.inoz.com/
  6. Sailhome http://www.sailhome.org/About.html
  7. Nature Matters naturematters.info
  8. Campaign for Truth in Medicine http://healthwars.com/ctm/
  9. Think Twice Global Vaccine Institute, Think Twice http://thinktwice.com/
  10. Natural Health News and Scientific Discoveries, Naturalnews https://www.naturalnews.com/
  11. Vaccine Truth http://vaccinetruth.org/index.html
  12. Vaccination Liberationre http://www.vaclib.org/
  13. The Refusers https://therefusers.com/
  14. Outlaw Health http://outlawvaccinescience.weebly.com/
  15. Concerned Citizen Vax Info Start Here http://vaxinfostarthere.com/

Sursa: Vaccination Decisions – Pro Choice Lobby Groups

Alte resurse de informare:
http://healthimpactnews.com/category/medicine-watch/
https://realfarmacy.com/in-the-news/vaccines/
http://www.thenhf.se/medical-tyranny-in-italy-has-to-stop/
http://vaccineimpact.com/
https://www.cathinfo.com/general-discussion/aborted-fetal-cell-tissues-used-in-measles-vaccine/
http://www.tetyanaobukhanych.com/articles
http://www.greenmedinfo.com/anti-therapeutic-action/vaccination-all
https://www.regret.ie/victims_2.html
http://www.vaccinationinformationnetwork.com/category/injuries/
http://www.educate4theinjured.org
http://www.naturalnews.com/SearchResults.asp?query=vaccine&pr=NN
https://dailyhealthpost.com/hpv-vaccine-controversy/
http://www.thevaccinereaction.org/recent-posts-in-vaccination/
http://thinkingmomsrevolution.com/?s=vaccine
http://vaxtruth.org/
http://www.getholistichealth.com/?s=vaccine
http://vaccines.mercola.com/
http://www.healthy-holistic-living.com/?s=vaccine
http://circleofdocs.com/?s=vaccine
http://www.rense.com/general59/vvac.htm
http://www.rense.com/general87/retired.htm
http://www.rense.com/general87/indu.htm
http://www.rense.com/general87/avoid.htm
http://asheepnomore.net/?s=vaccine
http://www.truthlibrary.info/?s=vaccine
http://www.vaccines.news/
https://www.sott.net/ –> cautare dupa cuvantul “vaccine”
http://www.globalresearch.ca/search?q=vaccine&x=0&y=0
https://parentsaganinstmandatoryvaccines.net
http://www.collective-evolution.com/?s=vaccine
https://go.thetruthaboutvaccines.com
http://novaccine.com/vaccine-ingredients/
http://novaccine.com/testimonials/
https://cogforlife.org/vaccines-abortions/
https://cogforlife.org/autism/
https://cogforlife.org/gardasil/
http://itpandme.com/can-vaccines-cause-itp/
http://alternative-doctor.com/vaccination-listings/
http://vaccineinjurynews.com/
http://drsuzanne.net
http://www.jeffereyjaxen.com/articles1.html
https://www.lifesitenews.com/news/study-confirms-autism-boom-correlates-with-aborted-fetal-dna-in-vaccines